fbpx

תקשורת זוגית

תקשורת טובה ואותנטית הינה הגורם המרכזי לקשר זוגי מיטיב ומוצלח.
תקשורת זוגית מבוססת על קשרי חברות, תקשורת מקרבת, מפרגנת ונטולת שיפוטיות. באמצעות תקשורת כזו בני הזוג מצליחים ליצור ערוץ משותף בו מצטמצמים הפערים בין האחד לשני. בכדי לייצר תקשורת מיטיבה בין בני זוג נדרשת עבודה רבה, אימון ותחזוק. דרך חוויתית לעבודה זו ניתן למצוא אצל חברת הצופן הזוגי המציעה לעבוד על הקשרים תוך מסע ייחודי עם תחנות, משחקים ותהליכים ממקום כייפי, מצחיק ומחבר.

מיומנות תקשורת זוגית

כמו מיומנויות לחימה, מיומנויות נהיגה, מיומנויות למידה ומיומנויות רבות וטובות, גם תקשורת זוגית מושתתת על עקרונות ושיטות ומצריכה למידה והתמדה. מיומנות זו הינה הכרחית וחשובה לבניית קשר חזק ויציב שיש בו חברות, שותפות, אמון וקרבה בין בני הזוג. הדבר הראשון שצריך ללמוד להכיר לעומק את עצמנו, את כפתורי ההפעלה ההישרדותיים שלנו ואף את הפרטנר שלנו, את כפתורי ההפעלה ההישרדותיים שלו,  מהם החסמים שלו, מהם הקווים האדומים שלו ועוד.

בהמשך ישנם כללים רבים ואסטרטגיות שונות של מודעות, הקשבה, האזנה, ויתור, לקיחת אחריות ועוד ועוד. תקשורת פתוחה, מיטיבה לסייע לנו להשיג במערכת היחסים שלנו גישה חיובית יותר, פתיחות רגשית, רגישות והקשבה. כמו כן, באמצעות מיומנות התקשורת בני הזוג לומדים לבטא נכון וברור את רגשותיהם, ציפיותיהם וצרכיהם האחד מן השני. מיומנות זו מאפשרת להקשיב הקשבה עמוקה, ולהגיע להסכמות ופתרונות הנותנים מענה מדויק יותר הן לצרכינו והן לצרכי הפרטנר שלנו.

הרגלים חשובים לתקשורת מטיבה

ישנם דברים רבים שחשוב לזכור ולתרגל כשרוצים להשיג תקשורת זוגית מוצלחת. כדאי ללמוד להקשיב, להמנע מביקורת ושיפוטיות, לגלות אמפתיה, לשתף בכנות ועוד ועוד.

אחד הדברים העיקריים, והפשוטים לכאורה, הינו הקדשת זמן אחד עבור השני. בתוך שגרת החיים העמוסה, הכוללת עבודה, לימודים, חברים, ילדים, חוגים ושאר מטלות, חשוב לזכור להעניק לפרטנר שלנו זמן איכות פרטי ומיוחד. בזמן זה ניתן לעבוד בצורה מעמיקה על התקשורת. ניתן לעשות זאת במגוון דרכים, בין אם זה דייט במסעדה או עם קפה בסלון. אחת הדרכים הייחודיות והחוויותיות אפשר למצוא אצל הצופן הזוגי, בעלי המוניטין המצוין. בחדרי הבחירה המוצעים במתחם ניתן לצאת לטיול פנימי מעמיק המאפשר חיבור אל מעגלי התקשורת השונים.

 תקשורת זוגית מקרבת

תקשורת מקרבת היא גישה בעלת נוהל מסודר לניהול דיאלוג באופן אשר מגדיל משמעותית את הסיכוי לחיבור בין בני אדם והבנה אחד של השני, ובכך מסייע לשיח נעים ואפקטיבי ללא היקלעות לריבים ואגרסיביות.
גישה זו מוכוונת לניהול מערכת יחסים פתוחה, קרובה ובונה באמצעות תקשורת זוגית מקרבת.
את שיטת התקשורת הזו יש ללמוד, לתרגל ולהטמיע על מנת לאמצה כדרך חיים חדשה בה יש פחות חיכוכים מתישים. הצופן הזוגי מציע חוויה קצת אחרת, המאפשרת התבוננות עמוקה אל תוך מעגלי התקשורת והזוגיות.

תקשורת זוגית מקרבת בחיי היום יום

ריבים וחיכוכים הינם תוצאה של התנגשות צרכים של שני אנשים, או יותר. בני האדם נושאים עמם מטענים אשר התגבשו לאורך השנים, המורכבים מכלל ההתנהגויות, התפיסות והמחשבות שלמדו מילדותם. לגישה יש נהלים והנחיות ברורים לאופן ביטוי מילולי בלתי אלים, מול הפרטנר שלנו, איתו אנו בדיאלוג, שיובילו אל עבר תקשורת זוגית מקרבת.
המרכיבים של התקשורת המקרבת הינם יכולת ביטוי עצמי תוך התבוננות, הבעת רגש, והיכולת לבקש, יכולת ההקשבה וזיהוי הצרכים של האחר.
כדי לתרגל סוג כזה של תקשורת בחיי היום יום, יש להתאמן בהתבוננות לא שופטת, בקליטה והבנה של רגשותינו וצרכינו ורצוי גם את של האחר. יש לעסוק בתיאור העובדות והרגשות בצורה שתאפשר לפרטנר שלנו להבין איזה צורך נפגע וכמו כן, להציף בקשה לעזרה אחר מילוי צורך זה.

עניין של תקשורת

בני אדם בכלל ובני זוג בפרט, צריכים לייצר את הקשר ביניהם על מנת להסתדר אחד עם השני. הם אינם שני חלקים של אותו השלם, אלא שני אנשים נפרדים ושונים. קשר זה יווצר בהכרח באמצעות תקשורת, הם יהיו חייבים לדבר זה עם זה, פנים אל פנים, בכדי לייצר זוגיות. על מנת לייצר לא רק תקשורת, אלא תקשורת זוגית מקרבת, ניתן לשלב פעולות ותרגילים שיעודדו שיח בונה ומקרב. דוגמא אחת לתרגול שכזה תוכלו להשיג אצל הצופן הזוגי, חברה ותיקה המפעילה חדרי בחירה ומציעה מסע זוגי ייחודי ומקרב. מסע זה יאפשר חיבור אמיתי וזמן איכות מעמיק שיוביל אתכם לפיענוח מעגלי תקשורת שונים ואופניהם.

כדי לספר לכם על האפקטיביות של תקשורת זוגית פתוחה ומקרבת לעומת זו הבולמת, אני משתפת אתכם בסיפור אמיתי שהתרחש באחד ממתחמי חדרי הבחירה, שנקרא שביל פעימות הלב- מתחם שמתעסק עם מעגלי תקשורת שמטרתם חשיפה כנה ואמיתית קירוב לבבות.

למתחם הגיע זוג ליום ההולדת שלו. באחת התחנות, נדרשו בני הזוג לסלק באמצעות אבנים מוחשיות עליהן רשומה אנרגיה שלילית, דברים שהם אינם רוצים בזוגיות.

ליאורה שכבר שנתיים יודעת שבעלה אינו נאמן לה דיו, לקחה את אבן הבגידה והכניסה לבאר לסילוק אנרגיות שליליות.  בעלה היה בהלם. ידעת ולא דיברת איתי על זה? הוא היה נרעש וגם היא. האוירה שמתחם הצופן הזוגי מזמן, איפשרה סוף סוף לליאורה לספר לבעלה אורי שהיא לא יכולה יותר, שמגיע לה גם אמון, גם שיח פותח וגם היטהרות וזיכוך זוגי.

נכון זה לא היה פשוט, ולא בשביל זה באים בדרך כלל למתחמי הצופן הזוגי, אך זו דוגמה אמיתית לרמת הכנות והחשיפה ויצירת אמון, שניתן לקיים רק במקום שכזה, שנבנה על בסיס מחקרי ומאפשר תקורת פתוחה ומזמנת.

לשיחת טלפון